Do školy
 
 

Slavnostní ukončení přípravné třídy

Rodiče, prarodiče, sourozenci i další hosté našich budoucích prvňáčků jsou srdečně zváni na slavnostní zakončení přípravné třídy ve čtvtek 27. 6. od 8.00 – 8.45.

Školní táborák

Závěrešný školní táborák je naplánován na čtvrtek 27. 6. 2013 od 18.00.

Sporotovní zápolení

Do Chrášťan se opět na sportovní zápolení malotřídních škol vypravíme ve středu 26. 6.

Medobraní

22. 6. pomáháme na Ořešském medobraní při výtvarné soutěži na téma Včelí královna.

3. ročník školního sjezdu Sázavy

Na Sázavu se chystáme v neděli 2. 6. 2013. Případní zájemci se stále ještě mohou hlásit ve škole.

Začala přípravná třída

Ve čtvrtek 23. 5. se poprvé u nás ve škole sešli naši budoucí prvnňáčci. Začala totiž jejich “přípravka”. Zahájili pohádkou O Koblížkovi. Děti si dokonce samy koblihy i upekly. Velké poděkování patří kuchařkám MŠ Ořech, které jim s pečením pomohly.

Drobná změna v rozvrhu

V týdnu od 20. května došlo v souvislosti se zahájením přípravné třídy k drobné změně v rozvrhu 3. třídy.   Změna se týká 1. vyučovací hodiny v úterý (nově výtvarná výchova) a ve čtvrtek (nově český jazyk).

Konzultace o prospěchu a chování

Rodiče se na své děti mohli přijít informovat 22. 5. 2013 od 18.00 do 19.00.

 

 

Sběr papíru

V letošním roce se nám podařilo nasbírat celkem 6 968 kg  papíru. V soutěži tříd byla nejlepší 4. třída, která za své vítětství dostala krásný dort..

Rozloučení s Allison

14. května jsme se museli rozloučit s naší americkou lektorkou Allison Gannon, která pro nás vedla anglický klub. Ukončila semestr a vrací sxe do USA. Budeme na ni rádi vzpomínat, protože byla fajn.

Dvojitá dávka plavání

V pátek 10. 5. budou mít “plavci” dvě hodiny výcviku najednou. Druhá hodina je náhradou za lekci, která by odpadla v době konání naší  školy           v přírodě.

Návštěva v pražské škole

Páťáci se v úterý 7. května vydají na exkurzi na ZŠ Brdičkovu v Praze. Většina z nich totiž plánuje po ukončení páté třídy odejít právě do výběrových tříd této školy.  Je tedy jen dobře, když budou mít děti dopředu představu, jak škola, na kterou se chystají, vypadá.

Opět u nás anglická olympiáda

Již několik let se na naší škole v květnu odehrává anglická olympiáda pro okolní malotřídní školy. Nejinak tomu bude i letos. Děti se čtyř škol se        k zápolení ve znalosti cizího jazyka sejdou v pondělí 4. 5. Přínosem bude určitě i přítomnost naší americké lektorky, která schopnosti dětí prověří opravdu důkladně.

Běh kolem školy úspěšný

První ročník Běhu kolem školy byl zcela v režii žáků čtvrté a páté třídy. Oni si akci naplánovali, označili trasu, připravili plakáty, zajistili sponzory.

Běhalo se v týdnu od 22. – 26. 4. 20123. Zúčastnily se nejen všechny děti ze školy, všechny děti z mateřské školy, ale také asi třicet “hostů”. Z nich někteří běželi třeba v lodičkách nebo s kočárkem.  Běh se dětem povedl, K úspěchu jim blahopřejeme. Určitě bychom to mohli zkusit za rok znovu.

 

Přípravná třída

Dětmi i rodiči tolik oblíbený adaptační kurz pro budoucí prvňáčky –  přípravná třída – bude letos probíhat po čtyři čtvrtky – 23. 5. , 30. 5. , 6. 6.  a     13. 6. Vždy od rána až do poledne.

Bližší podrobnosti se všichni, kterých se to týká dozvědí, zvacím dopisem, který v těchto dnech dostanou domů.

Dětský den a táborák

Jsou připraveny na pátek 31. 5. Jde o společnou akci Kruhu fandů ořešské školy a spolku Oříšek.

Probíhá soutěž ke škole v přírodě

Stále probíhá dlouhodobá soutěž ke škole v přírodě. Otázky se střídají každý týden.

Sběr papíru

Od 14. – 16. května můžete přivážet starý papír na dvůr školy. Bude tu nachystán zástupce KFOŠ nebo spolku Oříšek, který papír od vás převezme a zváží. Vždy ráno od 7 – 8 hodin.

Celodenní autobusový zájezd KFOŠ

Každoročně na jaře pořádá KFOŠ celodenní autobusový výlet pro rodiče s dětmi. Letos se jede 11. května do přírodního parku Mirákulum. Zájezd je již skoro vyprodán.

 

BEZNADĚJNĚ VYPRODÁNO!

Za tropickými motýly

Školní družina se 25. 4. vydá do skledníků podívat se na tropické motýly. Pro velký zájem o tuto akci a omezené kapacity poskytovatele  jsme museli vybírat děti podle pořadí přihlášek.

Dabingové studio

Vítězové talentové soutěže Ukaž, co umíš, se dočkají své krásné výhry. 23. 4. se pojedou podívat, jak se dabuje animovaná pohádka.

Přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia

Zkoušky probíhají   v týdnu od 22. – 26. dubna. Účastní se jich několik žáků naší páté třídy. Budeme jim držet palce.

První ročník Běhu kolem školy

Čtvrtá  a pátá třída se zcela samostatně chopila velkého úkolu – uspořádat první ročník Běhu kolem školy, ze kterého by se snad mohla stát i hezká tradice.

Běží se v týdnu od 22 – 26. 4. Děti ze školy a z mateřské školy poběží organizovaně. Zaběhat si ale může přijít každý. kdo to chce zkusit a má smysl pro legraci. Trasa je velmi krátká, uběhnout se dá snad i v obleku nebo v lodičkách. Moc se těšíme, že vás přijde hodně, a že budou mít děti ze své první velké samostatné akce radost.

Jarní ořešské putování – Návrat z hvězd.

Další ročník téhle oblíbené akce pro děti KFOŠ připravil na 21. 4.  Jelo se vlakem ze Zbuzan, cílem byly sklárny v Nenačovicích a blízké lesy. Tentokrát bylo prémií i setkání se zástupci mimozemských civilizací.

Školní divadelní kroužek

11. dubna nás svým pěkným představením o Malém princi potěšil školní divadelní kroužek. Zdařilé vystoupení s dětmi připravila  jejich vedoucí       p. Šavlová.

Spaní ve škole

5. dubna večer se ve škole sešli prakticky všichni žáci a učitelé školy, ale také skoro třicet žáků bývalých. Dlouho do noci se soutěžilo, museli jsme si zasoužit vstup na půdu ke strašidlům. Pak jsme, jako každý rok, vyslechli při světle svíček příběh o strašidlech v ořešské škole, který nám vždy vypráví paní ředitelka. A pak už se chodilo po jednom na půdu. Čekání nám zpříjemnňovali svou hrou naši muzikanti. Každý, kdo statečně prošel celou temnou půdu, musel na konci napsat své jméno na obrovský arch a otisknout svůj pelec. A pak už jsme putovali do spacáků. Ještě ukolébavka a spát.  Ráno se snídalo, uklízelo, rozdělovaly se diplomy.

Velikonoční prázdniny

Jako všechny děti v českých školách jsme je měli do 28. 3. do 1. 4. 2013.

 

Vítání jara

19. – 26. 3. jsme letos zasvětili projektu Vítání jara – ptačí týden. Celý týden jsme sbírali jako odměny kartičky ptáčků, které jsme pak zúročili               v závěru soutěže. V počítačích  byly nainstalovány programy, ve který se děti mohly seznamovat s tím, jak zvíře vypadá , ale i jaké zvuky vydává.       26. března jsme pak soutěžili mezi skupinami. Po vyhlášení výsledků jsme si vyrobili krásnou jarní výzdobu nad vchodové dveře do školy.

Matematický Klokan

Téhleté matematické soutěže se účastníme každoročně. Týká se žáků 2. – 5. tříd, u nás mají možnost ji vyzkoušet vždy i prvňáčci. A i mnozí z nich jsou moc šikovní. Výsledky hledejte v Listu.

Maškarní bál

KFOŠ ani letos nezklamal a připravil pro děti ze školy, ale i z širokého okolí oblíbený maškarní bál. 17. března ve 14 hodin začneme divadelním představením školního divadelního kroužku. Následovat budou hry, zábava, soutěže.  Připraveny jsou i odměny pro děti, jejichž rodiče přijdou také v masce.

Nové americké lektorky

Od března máme dvě nové lektorky – americké studentky Allison a Jaclyn. Alison  pro nás vede v úterý odpoledne anglický klub. Jaclyn asistuje ve středu v hodinách angličtiny.

Společně na koncert

13. března se tentokrát všichni vypravíme do Národního domu na Vinohradech. Poslechneme si vystoupení Tam Tam orchestru.

Schůzka KFOŠ

Prácechtivé a pilné maminky (i tatínci) z Kruhu fandů ořešské školy se sešly na pracovní schůzce 5. března. Plánovaly se především akce do konce školního roku.

Dopravní výchova

Pro žáky 3., 4. a 5. třídy opět proběhl v rámci BESIP čtyřhodinový kurz dopravní výchovy. Zakončen byl 7. března testem, ve kterém si děti mohly prověřit, jak dobře pochopily pravidla silničního provozu a zásady pro chování chodce, cyklisty i motoristy.

Plavání

Od 8. února opět chodíme plavat. Povinná je výuka plavání v tomto školním roce pro žáky druhé a třetí třídy, plavat ale chodí i řada žáků z vyšších tříd, a také několik prvňáčků. Výuka probíhá v plaveckém bazénu Gymnázia J. Heyrovského každý pátek ráno.

Jarní prázdniny

Letos budeme mít jarní prázdniny 25. února – 1. března.

Beseda o ochraně životního prostředí a sokolnictví

11. února se můžeme těšit na další z řady besed o ochraně životního prostředí a sokolnictví. Pan sokolník s sebou přiveze i puštíka rudonohého, kterého si můžeme prohlédnout i podržet. Pěkně vedené besedy děti vždy velmi zaujmou.

Divadlo Gong

4. a 5. třída se 6. února vydala do Divadla Gong na představení Tom Sawyer.

Pololetní vysvědčení a prázdniny

Pololetní vysvědčení se ve škole rozdávalo 31. ledna. A hned další den – 1. února – následovaly jednodenní pololetní prázdniny.

Ukaž, co umíš

Takhle jsme nazvali tradiční soutěž, ve které mohou děti porotě i veřejnosti předvést, jaký talent v nich “dříme”. I letos – 23. ledna večer – se děti předvedly. Soutěžilo se ve zpěvu, tanci, kouzlení, hře na hudební nástroj. Porota složená z našich bývalých žáků měla těžkou práci. Všechny výkony byly totiž skvělé!

Fotografování

Vždy v lednu probíhá ve škole fotografování dětí. Fotí se jak jednotlivci, tak celé třídy a také všichni žáci školy. I tentokrát nám to na zdařilých fotkách šikovného pana fotografa moc slušelo.

Na rockovém koncertě

17. ledna naše čtvrťáky a páťáky zasvětil Blue Effekt s Radimem Hladíkem do počátku rockové hudby u nás. Koncert děti velmi zaujal.

Zápis do první třídy

Budoucí prvňáčci se k zápisu do první třídy sešli 16. ledna. A bylo jich požehnaně. O přijetí do první třídy žádali rodiče pro  29 dětí. Dvě děti však budou mít odloženu školní docházku. Sedm dětí jsme bohužel museli odmítnout. Je nám to moc líto.

Hrajeme pro mateřskou školu

16. ledna se u nás ve školní jídelně sešly nejen děti z ořešské mateřské školky, ale dorazili i hosté z MŠ Zbuzany. Naši prvňáci a druháci jim zahráli svou “operku” O dvanácti měsíčcích.

Školní bál

V sobotu 12. ledna se opět rozsvítila světla ve slavnostně vyzdobené sokolovně. Konal se další Školní bál, který již leta pro všechny, kteří se chtějí dobře pobavit, chystá Kruh fandů ořešské školy. Bál byl opět vyprodaný, výzdoba krásná, hudba příjemná, program i tomboly bohaté. Co více si přát.

Houslový koncert

Na houslový koncert se děti ze 4. a 5. třídy 9. ledna těšily marně. Bohužel byl koncert pro nemoc houslisty zrušen.

Zápis prvňáčků

K zápisu můžete se svým budoucím prvňáčkem přijít 16. ledna od 15.00 – 18.00. Pokud se vám tento termín nehodí, není problém si domluvit jiný. Jen prosím dejte vědět zavčasu, abychom o vás věděli a vaše dítě mělo šanci, že bude přijato.

Den otevřených dveří

Plánován je na 8. ledna. Do školy se mohou podívat rodiče a příbuzní současných žáčků.  Samozřejmě ale i ti, kteří se teprve chystají k zápisu. A vlastně kdokoli, kdo by chtěl vidět naši školu ” v akci”. Přijít můžete už ráno od 8.00 a zůstat až do konce provozu – tj. 16.30. Budeme se na vás těšit.

A zase na Karlštejně

23. prosince si naše děti spolu se sborem Hukot zazívají na náměstí v Karlštejně – od 14.00.

Připomínka vánočních akcí

Už jsme o nich psali, takže jen připomínáme:

17. prosince – vánoční výlet

19. prosince – vánoční besídka a po ní dobročinná burza.

21. prosince – nadílka ve škole

 

Používáme WordPress (v češtině)
Grafický návrh a konfigurace systému ©2011 NeurIT s.r.o. All rights reserved